poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Karczma w stylu folk

W listopadzie zaprosiliśmy naszych Rodziców i Nauczycieli  na nietypową wywiadówkę do karczmy ludowej. Wystrój karczmy wzorowaliśmy w oparciu o zdjęcia z książek o tematyce ludowej, przeglądając strony internetowe. Udaliśmy się również na lekcję w Muzeum Etnograficznym w Toruniu. 
Na stołach  w naszej karczmie znalazły się regionalne potrawy, ciasta, oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnego chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Przygotowaliśmy wystrój karczmy, każdy przyniósł z domu różne gadżety o tematyce ludowej, w tle słuchaliśmy ludowej muzyki.
 Po wspólnej biesiadzie nasi goście zostali zaproszenie na część artystyczną w czasie, której zaprezentowaliśmy prezentację multimedialną o realizacji projektu, zaprezentowaliśmy nasze prace o tematyce ludowej (wycinanki, grafiki wektorowe), śpiewaliśmy ludowe piosenki z zespołem szkolnym „Stokrotki”, obejrzeliśmy występ artystyczny szkolnego zespołu „Kujawiacy”. Goście obejrzeli wystawę przedstawiającą wnętrze ludowej chaty .Zespół szkolny "Stokrotki"Zespół szkolny "Kujawiacy"
Na wystawę przedstawiającą wnętrze chaty wiejskiej uczniowie wykonali makietę wiejskiego pieca. Uczniowie, rodzice i nauczyciele przynosili różne gadżety: stare żelazka, makatki, ludowe chusty, skrzynie, wiklinowe kosze, młynki, zabawki, misy, naczynia, obrusy, obrazy, zioła, itp. Społeczność szkolna mogła zobaczyć jak wyglądał kołowrotek, tak ważny w codziennym życiu naszych przodków.Prace uczniów: grafika wektorowa i wycinanki ludowe
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz